Ortofotomapa z drona szybko i prosto w przegladarce internetowej!

 • Robisz zdjęcia i filmy z drona? Chciałbyś czegoś wiecej? 
 • Masz drona? Rozwiń swoje kompetencje i zarabiaj wiecej!
 • Masz drona i chcesz zacząć zarabiać wykonując mapy na budowach?
 • Mam drona i chcę wykonać nalot fotogrametryczny, jak to zrobić?
 • Ortofotomapa z drona w chmurze, sprawdź korzyści!

Wykonując opracowania fotogrametryczne zapewne spotkałeś się z problemem przekazywania gigabajtów danych klientom. Ortofotomapy, numeryczne modele terenu, chmury punktów są to często duże zbiory danych. Udostępniając je klientom wrzucasz je np. na Google Drive i czekasz, aż klient je ściągnie. Później telefon od klienta: „W jakim programie mogę obejrzeć wyniki opracowania?” Szukasz w Internecie darmowych programów, w których można te dane wyświetlić.
Coś znalazłeś! Musisz teraz zrobić szkolenie jak takie oprogramowanie wykorzystać, i jakie funkcje klientowi pokazać, tak aby się nie pogubił wśród dziesiątek innych funkcji, które nie są mu do niczego potrzebne. Dodatkowo klient chciałby, aby na ortofotomapę nałożyć dostarczony przez niego projekt. Okazuje się, że program do wyświetlania ortofotomapy nie jest kompatybilny z danymi projektowymi od klienta, ech..
.

Ortofotomapa to nie wszystko – jest jeszcze chmura punktów!

No dobra, ale to przecież nie wszystko. Przekazaliśmy klientowi również chmurę punktów, którą również trzeba gdzieś obejrzeć. Przechodzimy przez cały proces opisywany na przykładzie ortofotomapy jeszcze raz.
My straciliśmy dużo czasu, a klient nie jest do końca zadowolony z efektu końcowego. Zamówił usługę, aby ułatwić sobie pracę i zaoszczędzić cenny czas, a zamiast tego słucha i próbuje nauczyć się chociaż w minimalnym stopniu kilku darmowych programów, które i tak do końca nie spełniają jego oczekiwań. Mniejszy problem jak klientem jest ktoś, kto funkcjonuje w branży około geodezyjnej i ma już pewne podstawy jak z tego typu danych korzystać. Zdarzają się jednak klienci, którzy nie chcą i nie mają czasu, aby uczyć się kolejnych programów, tylko co jakiś czas chcą wykonać przekrój terenu w konkretnym miejscu, aby sprawdzić postęp prac budowlanych, obliczyć objętość kilku hałd na budowie lub porównać stan rzeczywisty z danymi projektowymi – czy wszystko idzie zgodnie z planem.

 • Zyskaj czas
 • Zyskaj wiedzę o terenie
 • Podejmuj lepsze decyzje
 • Zarządzaj placem budowy
 • Popraw komunikację pomiędzy zespołami

Z uwagi na to, że dane fotogrametryczne z dronów są nowością na rynku, część z klientów nie posiada jeszcze specjalistycznego oprogramowania, które pozwoli
w pełni wykorzystać potencjał tego typu danych.
Często jest to powód, przez który nie decydują się zamawiać tego typu usług.

Zdjęcia i dane z drona w portalu on-line

Udostępnianie danych z dronów w Internecie

W odpowiedzi na tego typu problemy postanowiliśmy stworzyć rozwiązanie, które pozwala uniknąć wszystkich powyższych problemów i maksymalnie upraszcza tę drogę.

Stworzyliśmy aplikację, który pozwala na zaimportowanie produktów fotogrametrycznych, powiązanie ich z danymi klienta oraz dzięki której możliwe jest wykonywanie prostych analiz wykorzystywanych np. przy śledzeniu postępów prac na budowach oraz do koomunikacji między uczestnikami procesu inwestycyjnego.

Portal on-line dla danych z dronów – jak to działa!

Jak wygląda to w praktyce?

 1. Importujesz ortofotomapę, numeryczne modele terenu, model 3D mesh, chmurę punktów.
 2. Jeśli jest taka potrzeba pozyskujesz dane od klienta i importujesz jego dane do aplikacji.
 3. Określasz zakres dostępu, dzięki czemu Twoi współpracownicy oraz klienci będą mogli korzystać z danych w takim stopniu w jakim im na to pozwolisz.
 4. Każda osoba z dostępem danych może korzystać z nich z dowolnego miejsca.
  Pracuje na aktualnych materiałach i ciągle rozbudowywanych narzędziach do analizy danych.

Poniżej znajduje się, krótki film prezentujący część funkcjonalność aplikacji.

Czasami zdarza się jednak, że użytkownicy chcą wykorzystać dane w swoich własnych programach. 

Oczywistą rzeczą jest możliwość pobrania danych z portalu bezpośrednio na dysk osoby zainteresowanej.

Jeśli chcesz przetestować działanie opisywanej aplikacji napisz do nas na adres office@skysnap.pl lub wypełnij formularz poniżej. 

Dowiedz się Więcej i SkontaktuJ się z nami

Napisz do nas, Jeśli masz jakieś pytania, jesteś zainteresowany produtami czy też potrzebujesz rady lub wyceny. Nigdy nie otrzymasz od nas spamu!

Adres

Al. Jerozolimskie 81
02-001 Warszawa

Telefon

512  969 164

E-mail

biuro@skysnap.pl